Рукшинська сільська об'єднана територіальна громада

Чернівецька область, Дністровський район

ГРОШОВА ДОПОМОГА ПРАЦІВНИКАМ ОСВІТИ

Дата: 03.01.2023 09:36
Кількість переглядів: 112

          Педагогічні працівники, які працювали на посадах, що дають право на пенсію за вислугу років, при призначенні пенсії за віком мають право на виплату грошової допомоги у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.

          Відповідно до п. 7-1 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, грошова допомога надається за таких умов:

          - особа звертається за призначенням пенсії за віком після 01.10.2011 (після набрання чинності Законом України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” від 08.07.2011 № 3668-VI);

          - особа на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 згаданого вище Закону, працювала в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е"-"ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення";

          - особа має страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на посадах, що дають право на пенсію за вислугу років;

          - до призначення пенсії за віком особа не отримувала будь-який інший вид пенсії.

          Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1191.

          Згідно з цією постановою до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" і "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", що передбачені переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 "Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років".

          Для визначення розміру грошової допомоги враховується місячний розмір пенсії, обчислений згідно із статтями 27 і 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", станом на день її призначення.

          Виплата грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України. Грошова допомога не підлягає оподаткуванню.

          Звертаємо увагу: Перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963.  Однак, не всі посади, зазначені у цьому переліку, дають право на отримання грошової допомоги. Право на призначення такої виплати мають особи, які працюють на посадах,  передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь