Рукшинська сільська об'єднана територіальна громада

Чернівецька область, Дністровський район

Умови призначення військовим пенсіонерам надбавок на непрацездатних членів сім’ї

Дата: 31.05.2022 18:06
Кількість переглядів: 407

Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” передбачено встановлення надбавок непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім’ї. Розмір надбавки на кожного непрацездатного члена сім’ї становить 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Така надбавка нараховується тільки на тих членів сім’ї, які не одержують:

  • пенсійних виплат;
  • державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію;
  • державної соціальної допомоги інвалідам, інвалідам з дитинства чи дітям-інвалідам;
  • допомоги на дітей одиноким матерям.

         За наявності одночасно права на пенсію, зазначені види допомоги і надбавку на непрацездатного члена сім’ї, пенсіонерові призначається один із вказаних видів виплат за його бажанням.  Якщо в сім’ї двоє або більше пенсіонерів, надбавка на кожного непрацездатного члена сім’ї, який перебуває на їх спільному утриманні, нараховується тільки одному з пенсіонерів за їхнім вибором.

         Окрім того, згідно із Законом України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, до непрацездатних членів сім’ї належить дружина, яка здійснює догляд за дитиною до  8-річного віку.

         Шановні пенсіонери! Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області нагадує про обов’язок інформування органів пенсійного забезпечення щодо виникнення обставин, які справляють вплив на визначення розміру пенсії, спричиняють необхідність перерахунку або припинення її виплати. Заяву такого змісту підписує кожний пенсіонер при призначенні до пенсії надбавки на непрацездатного члена сім’ї.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь