18 червня – День дільничного офіцера поліції

Дата: 17.06.2021 10:16

ДБАЮТЬ ПРО ДОТРИМАННЯ ПРАВОПОРЯДКУ

Від професійної праці дільничного офіцера поліції залежить спокій та впевненість жителів, які мешкають на відведеній йому території обслуговування – адміністративній дільниці. Цю професію справедливо вважають однією з найвідповідальніших та найважчих зпоміж інших сегментів правоохоронної діяльності. Адже посадові обов‘язки дільничних доволі різноманітні. Начальник відділення №2 (м. Хотин) Дністровського районного відділу поліції, майор поліції С. В. Кушнір зазначає, що серед їхніх обов‘язків і захист прав та законних інтересів громадян від протиправних посягань, і охорона публічного порядку, і профілактична робота з жителями. А ще – попередження насильства у сім‘ї, адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі, співпраця з органами місцевого самоврядування та представниками громад з метою реалізації принципу взаємодії з населенням на засадах партнерства. – У штатному розписі нашого відділення – 12 посад дільничних офіцерів поліції, з яких 9 нині заповнені, – інформує С. В. Кушнір. – Це, в основному, співробітники молодого віку – до 30 років. Усі мають вищу спеціальну освіту, вже набули досвіду у професійній діяльності. Далі керівник відділення детальніше розповідає про двох правоохоронців, які сумлінно виконують службові обов‘язки. Старшому дільничному офіцеру, майору поліції Віктору Вікторовичу Головатюку немає ще й сорока літ, понад 15 років віддав роботі у поліції. Обслуговує жителів населених пунктів Рукшинської територіальної громади. Надбав значний досвід роботи саме дільничним, він – наставник молодих колег. Працює у тісному контакті з керівництвом та посадовцями місцевої ради, сільськими активістами. Це дає змогу Віктору Вікторовичу оперативно реагувати на різні повідомлення та звернення громадян щодо дотримання законності і правопорядку. Дільничний офіцер поліції Іван Павлович Савчук народився у 2000 році. Закінчив спеціалізований вищий навчальний заклад з відзнакою, а тому отримав своє перше звання не «лейтенант», а «старший лейтенант». Молодий перспективний фахівець, ось уже майже рік як дільничний офіцер обслуговує мешканців Хотинської громади. – З перших днів служби у відділенні І. П. Савчук зарекомендував себе з позитивного боку, – наголошує С. В. Кушнір. – Йому довіряють жителі, адже офіцер уважний до людей, обізнаний у різноманітних питаннях у галузі права. Отож може надати кваліфіковані юридичні консультації. ...Ось такі вони, дільничні офіцери поліції ХХІ століття, які служать на Хотинщині.

Сергій Доманчук.