Рукшинська сільська об'єднана територіальна громада

Чернівецька область, Дністровський район

Асоціація міст України активно наполягає на збільшенні та справедливому розподілі ПДФО

Дата: 08.06.2021 09:55
Кількість переглядів: 1638

На розгляді у Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики знаходяться законопроєкти №5244, №5244-1, №5244-2, №5244-3 та №5364.

 

!!! Законопроєкти №5244-3 та №5364 передбачають забезпечення сплати ПДФО за місцем розміщення виробничих потужностей, а не за місцем реєстрації головного офісу.

Ці законопроєкти удосконалюють механізм сплати ПДФО і є найбільш прийнятними для органів місцевого самоврядування.

Законопроєкт №5364який розроблявся за участі АМУ, окрім унормування поняття «відокремлений підрозділ», також пропонує встановити контроль з боку контролюючих органів за дотриманням платниками вимог податкового законодавства в частині порядку сплати ПДФО до відповідних місцевих бюджетів за їх місцезнаходженням, та запровадити відповідальність для платників за порушення порядку сплати податку до відповідних місцевих бюджетів.

 

!!! Увалення законопроєктів №5244, №5244-1, №5244-2:

Спричинить правові колізії у законодавстві

Зміна порядку зарахування ПДФО до бюджету не передбачає змін до Бюджетного кодексу. Окрім того, такі зміни не збільшать доходи бюджетів, а призведуть до перерозподілу ПДФО між територіями та негативно вплинуть на фінансову спроможність бюджетів громад.

Ускладнить роботу органів місцевого самоврядування

Фінансування соціально важливих сфер, таких як дошкільна та загальна освіта, охорона здоров’я, соціальний захист та соціальне забезпечення та інших не менш важливих напрямів, не повинно залежати від «настроїв» платників податків в яких пропорціях сплачувати ПДФО до того чи іншого бюджету: за податковою адресою або фізичної особи або юридичної особи – податкового агенту. Побоювання втрати роботу може вплинути на визначення фізичною особою своєї податкової адреси.

Актуалізує питання справедливого розподілу фінансового ресурсу між бюджетам громад

Багато громадян зареєстровані у одній територіальній громаді, однак проживають і працюють у іншій, а тому користуються послугами громади за місцем роботи та проживання, а не реєстрації, або і там і там. Постає питання як визначити, де платник податку в більшій мірі користується послугами ( громадський транспорт, загальноосвітні заклади чи заклади дошкільної або позашкільної освіти) за місцем роботи чи місцем проживання.

Ускладнить роботу податкових агентів та територіальних органів ДПС

Зміна системи зарахування ПДФО до місцевих бюджетів ускладнить роботу як податкових агентів, так і територіальних органів Державної податкової служби України. Також ці зміни потребуватимуть від податкового агенту додаткових витрат.

Також про підтримку позиції щодо сплати ПДФО за місцем розміщення виробничих потужностей читайте за посиланням

https://auc.org.ua/novyna/oslobozhan-gromady-pidtrymuyut-pozyciyu-shchodo-splaty-pdfo-za-miscem-rozmishchennya

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь