ДПС у Чернівецькій області інформує.

Дата: 16.04.2020 12:25

Платники області у першому кварталі сплатили майже  56,8 мільйонів гривень військового збору

Про це інформують у  Головному управлінні  ДПС у Чернівецькій області. У січні – березні 2020 року з офіційних доходів буковинців утримано та перераховано на потреби української армії 55,8 млн. грн. військового збору.

Проти аналогічного періоду минулого року сплата військового збору зросла на понад 7,7 мільйонів  гривень, або на 16,1 відсоток. Зокрема, березневий внесок буковинців в обороноздатність країни склав понад 19,0 мільйонів гривень.

У податковому відомстві нагадують, що військовий збір в Україні справляється з 3 серпня 2014 року. На 2020 рік подовжено сплату. Його ставка складає 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування. Платниками патріотичного збору є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і іноземні доходи, нерезиденти з доходами, отриманими в Україні, а також податкові агенти.

Загалом від початку запровадження військового податку (з 3 серпня 2014 року) буковинці сплатили на реформування Збройних Сил України 840,4 млн. грн.  У 2014 році - 29,6 млн. грн., у 2015 році ця сума складала 88,3 млн. грн., у 2016 році - 106,2 млн. грн., у 2017 році – 148,6 млн. грн., у 2018 році – 189,2 млн. грн., 2019 рік - 222,7 млн. грн., січень -березень 2020 рік – 55,8  млн. грн.

Карантин: подовжено терміни подання скарг та незастосування штрафних санкцій з ЄСВ

Закон України  "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 540-IX від 30.03.2020р. подовжив терміни незастосування штрафних санкцій по ЄСВ  та терміни подання скарг – повідомляють у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.

Закон № 540-IX визначає, що тимчасово штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою статті 25 цього Закону, не застосовуються за такі порушення, вчинені у періоди з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з  1 по  31 травня 2020 року: несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску; неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів); несвоєчасне подання звітності до податкових органів.

Також, протягом періодів з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по  31 травня 2020 року платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

Щодо перевірок, то установлено мораторій на проведення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на період з 18 березня по 31  травня 2020 року.

Документальні перевірки правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними, зупиняються до 31  травня 2020 року.

Тимчасово, на період до 31 травня  2020  року (включно), зупиняється встановлений строк розгляду скарг платників податків єдиного внеску, що надійшли / надійдуть до 31 травня 2020 року та/або які не розглянуті станом на 18 березня 2020 року.

Податковий орган, який розглядає скаргу платника єдиного внеску зобов’язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його платнику єдиного внеску на адресу платника єдиного внеску поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку.

Тимчасово до 31 травня 2020 року (включно) продовжується строк подачі скарг платників єдиного внеску, термін подачі яких припадає на період з 18 березня до 31 травня 2020 року.

Що стосується сплати ЄСВ, то тимчасово за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску «за себе» фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, члени фермерських господарств та особи, які займаються незалежною професійною діяльністю.

Щиро дякуємо за співпрацю!

Головне управління ДПС у Чернівецькій області

Відповідальна за контакти зі ЗМІ та громадськістю:

завідувач сектору комунікацій  Коцим’юк Марія Михайлівна (т./ф.): (0372) 54-55-76

e-mail: cv.official@tax.gov.ua (для публічних запитів);

e-mail: bukdpa@ukr.net (для листування зі ЗМІ