Рукшинська сільська об'єднана територіальна громада

Чернівецька область, Дністровський район

У Східному госпітальному окрузі, окрім центральної лікарні в Хотині, діятимуть ще дві лікарні

Дата: 18.02.2017 11:55
Кількість переглядів: 602

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» від 30 листопада 2016 року, в Україні, зокрема і в Чернівецькій області, розпочато процес створення госпітальних округів. 
Фото без опису
16 лютого відбулася зустріч голови обласної державної адміністрації Олександра Фищука з головами сільських рад Сокирянщини та представниками деяких громад під час якої обговорено актуальні питання впровадження реформ децентралізації та медичної реформи. 
Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на Чернівецьку ОДА. 
Олександр Фищук наголосив на важливості впровадження реформ в Україні та детально обговорив з представниками району перспективу функціонування медичної мережі на Буковині та Сокирянському районі зокрема. 
Згідно розробленого проекту, у Чернівецькій області передбачається створення трьох госпітальних округів з центрами у м. Чернівці, м. Сторожинець та м. Хотин. Як відзначив під час зустрічі заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Лесюк, межі округів та їхні центри були визначенні відповідно до методики створення госпітальних округів. 
«Якщо говорити безпосередньо про Східний госпітальний округ, то при його створені, як і при формуванні двох інших, були враховані вимоги чинного законодавства, а також кадровий потенціал, показники діяльності центральних районних лікарень та географічні особливості. Зважаючи на це, найбільш логічним і доцільним є розміщення центру цього округу в Хотині і створення тут лікарні інтенсивного лікування ІІ рівня. Водночас у Східному госпітальному окрузі діятимуть ще дві лікарні інтенсивного лікування – лікарні І рівня (вторинний рівень надання медичної допомоги), котрі забезпечать надання необхідної медичної допомоги мешканцям округу і в жодному разі не погіршать доступність населення до медичних послуг. Адже вже сама наявність на території лікарні інтенсивного лікування говорить про надання якісної багатопрофільної медичної допомоги. Відтак мешканцям Сокирянського району в цілому не доведеться їхати на лікування в Хотин. В ході створення госпітальних округів Сокирянську та інші ЦРЛ не ліквідовуватимуть, а відділення не скорочуватимуть. Навпаки їх роботу підсилять. Крім того, що збережеться існуюча структура, цілком можливим є створення тут відділення невідкладної допомоги чи інших клініко-діагностичних відділень, які майбутня госпітальна рада округу визначить як необхідні для цієї території», - пояснює Юрій Лесюк
Лікарні інтенсивного лікування І та ІІ рівнів відрізнятимуться одна від одної наявністю лише декількох відділень. Зокрема у лікарні інтенсивного лікування ІІ рівня при збереженні вже наявних відділень будуть ще три, не передбачені в лікарні І рівня, - кардіологічне, офтальмологічне та отоларингологічне. 
За словами посадовця, більш потужною, тобто лікарнею інтенсивного лікування ІІ рівня, має стати в окрузі та ЦРЛ, яка не тільки відповідає законодавчим вимогам, а й демонструє кращі показники роботи впродовж багатьох років. У Східному окрузі такою є Хотинська ЦРЛ, котра за рейтинговими показниками роботи ЛПЗ 2016 року зайняла І місце в області. Тоді як Сокирянська ЦРЛ тільки – 8. Крім того Сокирянська ЦРЛ не здана в експлуатацію після будівництва, у зв’язку з чим вона не може бути акредитована. Водночас там є певні кадрові проблеми. Тому незадоволення населення Сокирянського району з приводу створення в них лікарні інтенсивного лікування І рівня є безпідставними. В основному обурення спричинив дефіцит інформації щодо реформування медичної галузі району та необізнаність його мешканців. Місцева влада недостатнім чином проводить роз’яснювальну роботу серед населення.  
Відповідно до інформації наданої заступником Міністра охорони здоров’я України Павлом Ковтонюком, проблеми з госпітальними округами з’являються там, де хочуть роздути політичний скандал. Адже наразі процес створення госпітальних округів тільки розпочався. Завершитись він має у кінці поточного року, а реформування вторинного рівня надання медичної допомоги заплановане аж на 2018 рік. 
Госпітальний округ – функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я, розміщених на відповідній території, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню такої території. До складу госпітального округу повинно входити не менше однієї багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого та/або другого рівня та інші заклади охорони здоров’я. Перелік медичних втручань з надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги затверджуватиметься МОЗ, так само як і примірні табелі матеріально-технічного оснащення лікарень. Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування 1-го рівня має обслуговувати не менше 120 тис осіб, 2-го рівня – не менше 200 тис осіб. 
Межі та склад госпітальних округів повинні визначатись таким чином, щоб жителі, які в них проживають, мали доступ до вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у межах свого госпітального округу. Адміністративним центром госпітального округу визначається населений пункт, як правило, місто з населенням понад 40 тис. осіб, в якому розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня. 
Зона обслуговування госпітального округу визначається своєчасністю доїзду до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, що не повинен перевищувати 60 хвилин, та бути еквівалентна радіусу зони обслуговування 60 км. Кожен госпітальний округ – це мережа закладів, функціональне утворення, яке повинно гарантувати пацієнту, що в разі гострого стану він доїде до закладу, де йому нададуть допомогу. 
У кожному окрузі працюватиме госпітальна рада – дорадчий орган, створений учасниками госпітального округу для визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров’я, а також щодо організації та фінансування медичної допомоги в госпітальному окрузі. Членами госпітальної ради будуть представники міст обласного значення, районів, ОТГ, делеговані для роботи у складі госпітальної ради рішенням відповідних місцевих рад пропорційно до чисельності населення.

Джерело - http://bukpravda.cv.ua


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь