ПОРЯДОК ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ

Дата: 12.10.2022 17:10

Пенсії за вислугу років, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», призначаються:

- незалежно від віку військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського й офіцерського складу та іншим, хто має право на призначення пенсії за цим законом, звільненим зі служби з 01.10.2022 або після цієї дати, які на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше;

- в разі досягнення  на день звільнення зі служби 45-річного віку, крім зазначених у частині третій статті 5 цього Закону, за наявності страхового стажу 25 років і більше, з яких не менше 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ, Національній поліції, на посадах начальницького складу в Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України.

Громадянам з інвалідністю внаслідок війни пенсія на визначених у цьому пункті умовах призначається незалежно від віку.