НОВИНИ
27 Березня, 2025 р., 11:05
Іноземні громадяни, які проходили військову службу у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту або Національній гвардії України протягом трьох і більше років, а також особи, яких військово-лікарська комісія визнала непридатними до військової служби, мають право на отримання дозволу на імміграцію.
27 Березня, 2025 р., 11:04
20 серпня 2024 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 3897-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які беруть участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України» (далі – Закон України № 3897), який набрав чинності 24 листопада 2024 року.
14 Березня, 2025 р., 11:58
Щовесни, з настанням теплої та сухої погоди, зростає ризик виникнення пожеж внаслідок самовільного спалювання рослинності. Подібні дії призводять до забруднення навколишнього середовища, а вогонь може перекинутися на лісосмуги, ліси, присадибні території. Неконтрольовані пожежі можуть знищити цілі лісові масиви, які росли десятки років. Крім того, величезної шкоди пожежі завдають фауні - гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.
11 Березня, 2025 р., 15:48
Відповідно до частини дев'ятнадцятої статті 4 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” іноземці та особи без громадянства, які уклали контракт про проходження військової служби у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту, Національній гвардії України, вважаються такими, які на законних підставах тимчасово проживають на території України, на період дії контракту про проходження військової служби у цих військових формуваннях та протягом трьох місяців після його припинення (розірвання).
11 Березня, 2025 р., 15:47
На підставі пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про імміграцію» право на отримання дозволу на імміграцію мають діячі науки і культури, імміграція яких відповідає інтересам України.
13 Лютого, 2025 р., 10:04
Майже 10 років українці користються таким сучасним та зручним документом, як паспорт громадянина України у вигляді ID-картки. Однак у багатьох все ще залишається чимало запитань щодо переваг, порядку оформлення та отримання цього документа. Пропонуємо відповіді на найпоширеніші з них у форматі «бліц».
13 Лютого, 2025 р., 10:03
Чи існує можливість оформлення паспорта громадянина України вперше по досягненню 14-річного віку, якщо у особи з поважних причин немає документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, її батьків? Так, навіть за таких умов громадянина України можна і необхідно документувати особу, яка досягла 14 років, першим паспортом у вигляді ID-картки.
06 Лютого, 2025 р., 10:28
Українці, які через війну вимушено опинилися за кордоном, нерідко стикаються з низкою проблем, пов’язаних з паспортними документами. Це стосується також наших юних співгромадян, які виїхали з України впродовж останніх трьох років, досягли 14-річного віку на чужині та мають потребу в оформленні паспорта громадянина України у вигляді ID-картки вперше.
06 Лютого, 2025 р., 10:21
Український паспорт у вигляді ID-картки гарантує кожному громадянину свободу пересування, надійний захист персональних даних та цифрову автономію. В радянські часи право самостійно вирішувати, де жити, було недосяжним для окремих категорій населення в Україні. Рівень захисту паспорта у вигляді книжечки повною мірою не убезпечує власника від можливого шахрайства, натомість з ID-карткою таке неможливо. А кваліфікований електронний підпис дає дистанційний доступ до низки електронних сервісів державних органів влади, адміністративних і банківських послуг тощо.